czwartek, 3 listopada 2011

Pin It

Kapcie/ slippers

Nadchodzi zima i zaczyna byc zimno w domu, więc trzeba by zrobić jakieś kapcie. Pierwszym moim dziełem są szybkie kapcie z filcu . Wystarczą dwa kawałki filcu i klej ( ja je podkleiłam pianka ozdobną) Wycina sie kształ podobny do podpaski ze skrzydełkami, tylko że skrzydełka zamiast na środku to troszke wyżej. Skleić skrzydełka razem i kapcie gotowe. Mojej córci jednak sie nie spodobały i niechce ich nosić.

Winter is coming and begins to be cold in the house, so I have to make some slippers. My first work are quickly felt slippers. You need just two pieces of felt and glue (I glue from the bottom decorative foam) Cut the shape similar to sanitary pads with wings, just the wings must be a little higher. Glue the wings together and slippers ready. My daughter did not like them and dont want to wear them.

Drugim tworem są kapcie trudniejsze , robione na maszynie. Zaznaczam już na samym początku że niestety zrobiłam je za małe :( i na Angeliczke nie wejdą. Plus jest taki, że nowe dzieciątko w drodze więc się nie zmarnują :D
Wzór wziełam ze strony http://resweater.blogspot.com/2009/11/elf-slippers-tutorial.html nie robiłam dokładnie jak pani więc może dlatego mi nie wyszły :( I mój polar uważam był za gruby i miałam trudności z szyciem go.

The second creation is more difficult slippers, made on the machine. I note at the outset that, unfortunately, I made them too small:( and will not match feet Angeliczka. Plus is that the new baby is on the way so do not waste :D
Model took the part from http://resweater.blogspot.com/2009/11/elf-slippers-tutorial.html I did not exactly as there so maybe that's reasone of mistake :( I think my fleece was too thick and I had difficulty with sewing him.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz