czwartek, 31 stycznia 2013

Pin It

Zabawa dla dziecka

Jelly ogladała jakąs bajke i do mnie że ona też chce takie coś. To coś to były łódeczki zrobione z jakieś kory. Ja kory nie posiadam, ale jak moja córeczka coś chce to mamusia stara się :D

Do zabawy potrzebne :
Skórki z pomarańczy ( my użyli z mandarynki)
4 wykałaczki
4 trójkąty z papieru( najlepiej rózno kolorowe )
i przynajmniej jedno dzieckoMoja córeczka ma dopiero 3,5 lata wiec nie jest jeszcze za bardzo manualna więc jej sama przygotowałam 4 skórki z pomarańczy , i w trójkatach zrobiłam dziurki wykałaczką w papierze. ( starsze dzieci lub bardziej manualne powinny wszystko zrobić same )
Jej zadanie polegało na włożenie wykałaczki w  papier ( co jej sprawiło wiele radości gdy się udało ) i w bicie potem we skórki gotowe żagle.Jaka była jej radość jak mamusia przyniosła miske z wodą. Najpierw było dmuchanie, potem popychanie paluszkiem (co dla jednej łódeczki dobrze się  nie skończyło). Zaczeła wkładać koraliki które udawały  pasażerów.Gdy już wszystkie łódeczki były potopione postanowiłam pobawić się co tonie a co nie ( zabawa przeczytana ostatnio na  http://www.mamadomowa.pl/2012/02/pywa-czy-tonie.html )


1 komentarz:

  1. świetna zabawa, jednak bym się spierała że tylko dla dzieci sama bym sobie statki potopiła, i chyba dzisiaj zrobimy wannowe wyścigi z dziewczynkami;))))

    OdpowiedzUsuń