niedziela, 9 lutego 2014

Pin It

Nie kupuj zrób sam(a) / Do not buy, do yourself

Odkąd moim hobby stało się rękodzieło zaczełam robić zabawki, gry i gadżety. Za każdym razem jak idę do sklepu i coś mi wpadnie w oko zastanawiam się najpierw czy sama tego nie zrobię. Może nie będzie czasami to takie piękne , ale na pewno będzie tańsze. Już nawet moja córka przestała tak wołać zabawki , bo już wie jaka będzie mamusi odpowiedź " powiedź mamusi w domu , że chcesz taką zabawkę i mamusia ci zrobi".
Since my hobby became a craft I started making toys, games and gadgets. Every time I go to the store and something catches my eye, I wonder first if I can do it myself. Maybe sometimes it is not so beautiful, but it will certainly be cheaper. Even my daughter stopped cry for a toys, because she know what will be the mummy answer "Tell mommy at home, you want the toy and Mommy will do you similar."

Podobają mi sie zabawki z drewna, ale są one droższe np od tych plastikowych i myślałam , że ich niestety nie da się odtworzyć, bo nie umiem ( jeszcze )  dłubać w drewnie. Ale się myliłam , gdy pewnego dnia szukałam drewnianych układanek dla młodszej córki , nie mogłam znaleźć takich które by mnie zadowalały. Nie chciałam takich prostych kółko , kwadrat itd ja pragnęłam innych kształtów. I tak o to powstały moje układanki z kartonu po płatkach śniadaniowych. A najlepsze w nich jest to , że można je niszczyć czy wyrzucić , bo w każdej chwili można zrobić szybko nowe.
I like wooden toys, but they are more expensive from the plastic one and I thought that they unfortunately can not reproduce because I can not (yet) gouge in the wood. But I was wrong, when one day I was looking wooden puzzles for the younger daughter, I could not find any others that would pleased me. I didn't want such a simple circle, square, etc. I wished to other shapes. And so here is my puzzle created from the carton after breakfast cereals. And the best part about them is that they can be destroyed or discarded, because at any moment can be done quickly new ones.Robię też pomoce do nauki dla dziewczynek. Ostatnio dużo robię kolorowanek które najpierw trzeba samemu namalować tzn namalować obrazek po liniach . Oto nie które kartki , chętni którzy nie mają czasu mogą skorzystać. 
I also make learning aids for girls. I was doing a lot of prewraiting sheets. Here are some of the cards, willing who have no time can benefit.

A teraz najlepsze co mi się wydarzyło w tym tygodniu. Podchodzi do mnie Jelly z pudełkiem po jagodach amerykańskich i mówi " mamuś co możemy z tego zrobić " mnie się już morda ucieszyła , że dziecko przejeło po mamusi robienie coś z niczego :D Ja jej podpowiedziałam, że może szkatułkę. Ale nie Jelly miała inny pomysł na to " mamo przecież z tego będzie idealna torebka, tylko potrzebuję jakiegoś sznurka, kolorowych kartek i kleju , masz coś takiego" Oczywiście mamusia ma wszystko, bo wszystko chomikuje . I tak oto powstała torebeczka projektu mojej córki . 
And now, the best thing happened to me this week. Daughter comes up to me with a empty box of the berries and says, "Mommy what we can do from this" I was so praud that the child took after mom, making something out of nothing: D I suggested to her that perhaps jewelry box. But Jelly had another idea , "Mom,  this would be the perfect handbag, I just need some string, colored papers and glue, do you have this things" Of course mom has everything. And this is project of purse created by my daughter's.1 komentarz:

  1. zdolniacha po mamusi chrzestnej :D a wiesz ze sama myslalam ostatnio o takiej torebce z plastikowego pudeleczka? :D co w rodzinie to nie zginie

    OdpowiedzUsuń